Superseded to Part# FR65OCBO
Product OEM
2400749
| Model | Columbia |
|---|---|
| Year-from | 2006 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | 2400749 |
| Height | 42.12" |
| Width | 38.00" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
- Truck
- Radiators
- Freightliner
- Columbia
- 42.12"
- 38.00"
- 2.12"
- 2.50" Top Right
- 2.50" Bottom Right
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
- Kenworth
- C500B
CORE DIMENSIONS
35.00"
- 41.25"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
International
- International
- 7300 Series,4400 Series,4300 Series,4200 Series,4100 Series,7400 Series,7500 Series,7600 Series,7700 Series
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
CORE DIMENSIONS
30.50"
- 12.625"
- 2.00"
- 2.50" Top Center
- 2.25" Bottom Left
Truck
GMC
- GMC
- KODIAK,TOPKICK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
34.84"
- 26.25"
- 1.75"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Osh Kosh
- Osh Kosh
- N/A
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
CORE DIMENSIONS
34.87"
- 26.12"
- 2.25"
- N/A
- N/A
Truck
Freightliner
- Freightliner
- N/A
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
CORE DIMENSIONS
31.37"
- 23.37"
- 2.75"
- 3.93" Flange
- 3.93" Flange
Truck
Radiators
Freightliner
- Freightliner
- FLD112,FLD106
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
CORE DIMENSIONS
36.12"
- 27.50"
- 2.25"
- 2.50" Upper Left
- 2.50" Lower Right
Truck
Radiators
Mack
- Mack
- CS300,MS Model,CS200
1995-2001 Mack Midliner
CORE DIMENSIONS
25.06"
- 22.375"
- 2.00"
- 2.00" Top Left
- 2.50" Bottom Left
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
CORE DIMENSIONS
39.37"
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A



Product Comment
Superseded to Part# FR65OCBO