Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
“
Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1102189, 239384, VAB1102189 |
| Height | 27.37" |
| Width | 25.06" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
“