GMC Radiator
1997 – 2002 Chevy Kodiak/GMC Topkick
18.00 Oil Cooler included
“
GMC Radiator
1997 – 2002 Chevy Kodiak/GMC Topkick
18.00 Oil Cooler included
“
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1996 |
| Year-to | 2002 |
| Product-oem | 1R2678, 1R2974, 20634, 20853, 20854, 21625, 231374, 232110, 232148, 437378P, 52409706, 52458537, 52471173, 52471174, 52471175, 89018633, FLX000822, GMC09, GMC13, HDC010289, RA1111, REA41-2460A, REA412460A, SRM2110, SRM2975 |
| Height | 31.43" |
| Width | 23.31" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.00" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
1997 – 2002 Chevy Kodiak/GMC Topkick
18.00 Oil Cooler included
“