John Deere Core
G Model
1.12 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
G Model
1.12 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Model | G |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 287288 |
| Height | 21.50" |
| Width | 20.00" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
G Model
1.12 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“