International Harvester Core
Product OEM
281462
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 281462 |
| Height | 19.12" |
| Width | 15.00" |
| Depth | 2.12" |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Cores |
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
CORE DIMENSIONS
29.00"
- 21.75"
- 2.75"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
CORE DIMENSIONS
22.62"
- 18.75"
- 2.25"
- 1.75" Top Center
- 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
22.43"
- 22.75"
- 2.12"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
CORE DIMENSIONS
23.37"
- 15.62"
- 2.25"
- 2.00" Top Center
- 2.25" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
CORE DIMENSIONS
19.00"
- 15.25"
- 2.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
CORE DIMENSIONS
19.25"
- 20.12"
- 4.00"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
CORE DIMENSIONS
19.00"
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
CORE DIMENSIONS
23.50"
- 22.75"
- 3.50"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right





Product Comment
International Harvester Core