Isuzu Radiator
Fits 1998 – Newer NPR Models
12 Oil Cooler on Grill Side
“
Isuzu Radiator
Fits 1998 – Newer NPR Models
12 Oil Cooler on Grill Side
“
| Model | NPR, NQR |
|---|---|
| Year-from | 1999 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 239272, 3214, 437405S, 5800-14ST, 580014, 580014ST, 580014WF, 5814, 8-971778460, 8971778460, FLX000908, HDC010284, ISU04, ISU04-35814F, R971778460, S5814, SRK73214 |
| Height | 23.25" |
| Width | 21.87" |
| Depth | 1.87" |
| Inlet | 1.50" Top Left |
| Outlet | 1.50" Bottom Left |
| Make | Isuzu Truck |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Isuzu Radiator
Fits 1998 – Newer NPR Models
12 Oil Cooler on Grill Side
“