Isuzu Radiator
Fits 1999 – 2004 NPR/NQR Series with Diesel Engine
14.37 oil cooler on Grill Side
“
Isuzu Radiator
Fits 1999 – 2004 NPR/NQR Series with Diesel Engine
14.37 oil cooler on Grill Side
“
| Model | NPR, NQR |
|---|---|
| Year-from | 1999 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 0437363S, 2001-0701, 20010701, 239307, 2400021, 3216, 4100-07, 4100-07ST, 410007, 410007ST, 410007WF, 437363, 437363S, 5-87410-784-1, 5874107840, 5874107841, 8-97213601-1, 8-97213664-1, 8-97221972-0, 8972136011, 8972136641, 8972219720, 8972219730, 8972219731, 8972219732, 8973543621, 8973543650, 8977300880, 97213664, 97354362, 97354365, 97730088, FLX000910, HDC010047, ISU10, S4107, S4107F, SRK73216 |
| Height | 23.25" |
| Width | 21.87" |
| Depth | 1.87" |
| Inlet | 3.50" |
| Outlet | 3.50" 1.50" Top Left 1.50" Bottom Left |
| Make | Isuzu Truck |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Isuzu Radiator
Fits 1999 – 2004 NPR/NQR Series with Diesel Engine
14.37 oil cooler on Grill Side
“