Kenworth Radiator
*Same as our part number KW5859 except the top tank and bottom bracket*
Kenworth Radiator
*Same as our part number KW5859 except the top tank and bottom bracket*
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | X5907-1, X59071 |
| Height | 35.00" |
| Width | 41.25" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Kenworth Radiator
*Same as our part number KW5859 except the top tank and bottom bracket*