2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
Plastic & Aluminum
2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
Plastic & Aluminum
| Model | T660, W900L |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | 1103410, 205007, 239031, 40174, 6500-17, 650017, 7700-34, 770034, BT-8174, BT8174, F31-6088, F31-6088-1103410, F316088, F3160881101120, F3160881103410, F3160881105100, HDC010405, HDC010492, LHRP788, N4020001, S8174 |
| Height | 40.50" |
| Width | 31.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Kenworth |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
Plastic & Aluminum