Mack Charge Air Cooler
- Available Recore Only
Mack Charge Air Cooler
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 25158767, 3MD59301, 464410-0002, 464410-2, 4644100002, 4644102, C-MK17C, CMK17C, DHTMA17C, MAC17309, US-MADAC-17C, USMADAC17C |
| Height | 27.87" |
| Width | 24.68" |
| Depth | 2.75" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Mack Charge Air Cooler