Mack Charge Air Cooler
Product OEM
3765015501,22-013-20-001,2201320001
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 22-013-20-001, 2201320001, 3765015501 |
| Height | 19.25" |
| Width | 22.12" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 3.00" |
| Outlet | 3.00" |
| Make | Mack |
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
- Ford
- L Series,Day Cab
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
CORE DIMENSIONS
39.37"
- 26.87"
- 1.62"
- 3.50"
- 3.50"
Truck
Radiators
Kenworth
- Kenworth
- C500B
CORE DIMENSIONS
35.00"
- 41.25"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
CORE DIMENSIONS
39.37"
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
International
- International
- 7300 Series,4400 Series,4300 Series,4200 Series,4100 Series,7400 Series,7500 Series,7600 Series,7700 Series
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
CORE DIMENSIONS
30.50"
- 12.625"
- 2.00"
- 2.50" Top Center
- 2.25" Bottom Left
Truck
GMC
- GMC
- KODIAK,TOPKICK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
34.84"
- 26.25"
- 1.75"
- N/A
- N/A
Truck
Crane Carrier
- Crane Carrier
- N/A
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
CORE DIMENSIONS
39.62"
- 19.00"
- 2.00"
- 4.00 "
- 4.00"
Truck
Radiators
Osh Kosh
- Osh Kosh
- N/A
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
CORE DIMENSIONS
34.87"
- 26.12"
- 2.25"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Western Star
- Western Star
- 4900 Series
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
CORE DIMENSIONS
38.00"
- 34.37"
- 2.00"
- 2.50" Top Right
- 2.50" Bottom Right





Product Comment
Mack Charge Air Cooler