2004-2005 Mack CX Vision
**** Customer has to reuse OE AC mounting brackets****
2004-2005 Mack CX Vision
**** Customer has to reuse OE AC mounting brackets****
| Model | CX Model |
|---|---|
| Year-from | 2003 |
| Year-to | 2006 |
| Product-oem | 239252, 2400382, 2MF519BM, 3MF515, 3MF5541, 3MF5541AM, 3MF5541M, 437394S, 44091, 7300-11, 7300-11ST, 730011, 7311, BT-7257, BT7257, D0090, D0094, FLX000421, HDC010205, MAC11, S7311, SRM2653CK |
| Height | 31.62" |
| Width | 29.25" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Right |
| Outlet | 1.50" Bottom Left |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2004-2005 Mack CX Vision
**** Customer has to reuse OE AC mounting brackets****