1996-2007 Mack LE Series
PTO 6.75″ x 6.75″; 5″ from Left; 12″ from Right; 9″ from Bottom
1996-2007 Mack LE Series
PTO 6.75″ x 6.75″; 5″ from Left; 12″ from Right; 9″ from Bottom
| Model | LE Model |
|---|---|
| Year-from | 1996 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 1003521, 239183, 2400664, 3MF5519, 3MF5535, 3MF5540, 437224, 44226, 7300-19BT, 730019, 730019BT, HDC010046, RC2389, S8173LE, SRK7169, X-3725-16, X372516 |
| Height | 39.00" |
| Width | 26.81" |
| Depth | 2.37" |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Surge Tanks
International
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1996-2007 Mack LE Series
PTO 6.75″ x 6.75″; 5″ from Left; 12″ from Right; 9″ from Bottom