Mack Radiator
Fits 2006 – 2012 Vision
18.00 Oil Cooler
“
Mack Radiator
Fits 2006 – 2012 Vision
18.00 Oil Cooler
“
| Model | Vision |
|---|---|
| Year-from | 2006 |
| Year-to | 2012 |
| Product-oem | 1048173, DR-PI-1900-C-001-AB3, DRPI1900C001AB3 |
| Height | 39.50" |
| Width | 26.82" |
| Depth | 2.50" |
| Inlet | 2.25" Top Right |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Mack Radiator
Fits 2006 – 2012 Vision
18.00 Oil Cooler
“