Ford/New Holland Radiator
Fits 231, 233, 333, 335, 340, 340A, 340B, 420, 445, 445A, 450, 515, 531, 532, 535, 540, 540A, 540B, 545, 545A, 2600, 3600, 3900, 4000, 5000, 5100, 5190, 5200, 5340, 5600, & 6600 Models
Ford/New Holland Radiator
Fits 231, 233, 333, 335, 340, 340A, 340B, 420, 445, 445A, 450, 515, 531, 532, 535, 540, 540A, 540B, 545, 545A, 2600, 3600, 3900, 4000, 5000, 5100, 5190, 5200, 5340, 5600, & 6600 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219508, 437827, C5NN8005E, C5NN8005SE, C7NN8005E, KTAG0084, R2164 |
| Height | 17.75" |
| Width | 18.00" |
| Depth | 1.75" |
| Inlet | 3.00" |
| Outlet | 3.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
Fits 231, 233, 333, 335, 340, 340A, 340B, 420, 445, 445A, 450, 515, 531, 532, 535, 540, 540A, 540B, 545, 545A, 2600, 3600, 3900, 4000, 5000, 5100, 5190, 5200, 5340, 5600, & 6600 Models