Ford/New Holland Radiator
NAA, NAB, Jubilee, 500, 501, 541, 600, 700, 800, 900, 1469, 2000-4000 Models EXC HD IND & Forklift
Ford/New Holland Radiator
NAA, NAB, Jubilee, 500, 501, 541, 600, 700, 800, 900, 1469, 2000-4000 Models EXC HD IND & Forklift
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219556, 437820, C5NN8005AB, FDS038, KTAG0071, NCA8005C, R0444 |
| Height | 17.50" |
| Width | 15.25" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.25 Top Right 1.50" Bottom Right |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
NAA, NAB, Jubilee, 500, 501, 541, 600, 700, 800, 900, 1469, 2000-4000 Models EXC HD IND & Forklift