Nissan Radiator
Fits 1800 – 3300 Series UD (Nissan) Diesel
OE Frame show as reference, is not included with radiator purchase.
Nissan Radiator
Fits 1800 – 3300 Series UD (Nissan) Diesel
OE Frame show as reference, is not included with radiator purchase.
| Model | 1800, 2000, 2300, 2600, 3000, 3300 |
|---|---|
| Year-from | 1995 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 2140032Z60, 2140033Z77, 2140034Z64, 239174, 5900-04ST, 590004, 590004ST |
| Height | 25.62" |
| Width | 23.31" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.75" Upper Right |
| Outlet | 1.75" Lower Left |
| Make | Nissan |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Nissan Radiator
Fits 1800 – 3300 Series UD (Nissan) Diesel
OE Frame show as reference, is not included with radiator purchase.