1998-2007 Peterbilt 357-385
2003-2007 Peterbilt 378-379
4 stud bolt hole mounting bracket
1998-2007 Peterbilt 357-385
2003-2007 Peterbilt 378-379
4 stud bolt hole mounting bracket
| Model | 357, 377, 378, 379 |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 07-06657-A015, 07-06657-A037, 07-06657-A038, 07-06657-A041, 07-06657-A053, 07-06657A038, 07-06657A041, 0706657A015, 0706657A017, 0706657A037, 0706657A038, 0706657A041, 0706657A053, 0706657A057, 1A18283, 2101-3706, 21013706, 2400528, 41076, 42002281, 437402, 7700-11, 7700-11BT, 7700-31, 7700011BT, 770011, BT-1176, BT1176, HDC010179, PET12, PETE-NS-4, PETENS, PETENS4, RC2365, SRM8076 |
| Height | 36.25" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1998-2007 Peterbilt 357-385
2003-2007 Peterbilt 378-379
4 stud bolt hole mounting bracket