2004-2007 Peterbilt 387
*Outlet is Offset on Drivers Side*
2004-2007 Peterbilt 387
*Outlet is Offset on Drivers Side*
| Model | 387 |
|---|---|
| Year-from | 2007 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 07-06657-A038, 07-06657-A055, 07-06657-A061, 07-06657A055, 07-06657A061, 0706657A038, 0706657A055, 0706657A061, 1A19618, 1A19654, 239132, 2400632, 41136, 8286, HDC010347, PB387, PET15, S8286 |
| Height | 36.25" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Middle |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2004-2007 Peterbilt 387
*Outlet is Offset on Drivers Side*