1995-2007 Kenworth T600 & T800
Product OEM
| Model | T600, T800 |
|---|---|
| Year-from | 1994 |
| Year-to | 2005 |
| Product-oem | X510104, 02001107, 1A020256, 2101-2501, 2101-2503, 21012501, 21012503, 239312, 2400091, 2403356, 40501, 437362, 6500-10BT, 650010BT, HDC010019, K180-19298, K18019298, KEN06, RC2355, SRM6213, T600-4, X-4048, X-5101-2, X-5102-1, X-5601-10, X-5601-8, X4048, X5101-10, X510102, X510110, X51012, X51021, X5601-08, X560108, X560110, X56018 |
| Height | 40.00" |
| Width | 28.75" |
| Depth | 2.37" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
- Truck
- Radiators
- Kenworth
- T800,T600
- 40.00"
- 28.75"
- 2.37"
- 2.50" Top Left
- 3.00" Bottom Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
- GMC
- TOPKICK,KODIAK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
- 26.30"
- 1.75"
- 3.50"
- 3.00"
Truck
Radiators
Mack
- Mack
- CS300,MS Model,CS200
1995-2001 Mack Midliner
CORE DIMENSIONS
- 22.375"
- 2.00"
- 2.00" Top Left
- 2.50" Bottom Left
Truck
Radiators
Kenworth
- Kenworth
- N/A
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
CORE DIMENSIONS
- 27.43"
- 2.00"
- 2.50" Top Left
- 2.50" Bottom Right
Truck
Radiators
Volvo
- Volvo
- WG
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
CORE DIMENSIONS
- 26.06"
- 2.00"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
GMC
- GMC
- C7000,C6000,C5500,C70,C60
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
CORE DIMENSIONS
- 25.37"
- 1.37"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Volvo
- Volvo
- VNL,VN
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 35.37"
- 2.00"
- 2.50" Top Left
- 2.50" Bottom Right
Truck
Dodge
- Dodge
- Dodge w/ 5.9L Cummins
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
CORE DIMENSIONS
- 12.87"
- 1.62"
- 2.50"
- 2.50"
Truck
Ford
- Ford
- L Series,Day Cab
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
CORE DIMENSIONS
- 26.87"
- 1.62"
- 3.50"
- 3.50"




Product Comment
1995-2007 Kenworth T600 & T800