2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Cooling ModuleWS01, WS35E, 41612, shroud
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Cooling ModuleWS01, WS35E, 41612, shroud
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 05-21110-021, 05-22591-004, 05-25592-004, 0521110021, 0522591004, 0522592004, 1A19185, 1A19233, 1A19377, 1A19388, 20001-3529, 20001-3531, 20001-3554, 200013529, 200013531, 200013554, 2001-4701, 20014701, 239293, 2400415, 3A49914, 3S10787, 3S49913, 3S49914, 437436S, 8000-13ST, 800013ST, 8013, A05-21110-016, A05-21110-017, A05-21110-021, A0521110016, A0521110017, A0521110021, A0522591004, A0522592004, FLX001502, HDC010080, SRM9460, WES13 |
| Height | 38.00" |
| Width | 34.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Western Star |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Cooling ModuleWS01, WS35E, 41612, shroud