GMC Radiator
Fits 1992 – 1993 Kodiak/Topkick Radiator
E.O.C and T.O.C
Only available with Plastic Tanks
GMC Radiator
Fits 1992 – 1993 Kodiak/Topkick Radiator
E.O.C and T.O.C
Only available with Plastic Tanks
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1992 |
| Year-to | 1993 |
| Product-oem | 20634, 437585P, 52458537, 5800-09ST, 580009ST, GMC22, REA41-1374A, REA411374A, S7585PA, SRK1374 |
| Height | 31.43" |
| Width | 23.31" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.00" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Fits 1992 – 1993 Kodiak/Topkick Radiator
E.O.C and T.O.C
Only available with Plastic Tanks