Isuzu Radiator
Fits 1998 – Newer NPR Models
12 Oil Cooler on Grill Side
“
Isuzu Radiator
Fits 1998 – Newer NPR Models
12 Oil Cooler on Grill Side
“
| Model | NPR, NQR |
|---|---|
| Year-from | 1999 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 239272, 3214, 437405S, 5800-14ST, 580014, 580014ST, 580014WF, 5814, 8-971778460, 8971778460, FLX000908, HDC010284, ISU04, ISU04-35814F, R971778460, S5814, SRK73214 |
| Height | 23.25" |
| Width | 21.87" |
| Depth | 1.87" |
| Inlet | 1.50" Top Left |
| Outlet | 1.50" Bottom Left |
| Make | Isuzu Truck |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Isuzu Radiator
Fits 1998 – Newer NPR Models
12 Oil Cooler on Grill Side
“