1998-2007 Peterbilt 357-385
2003-2007 Peterbilt 378-379
4 stud bolt hole mounting bracket
1998-2007 Peterbilt 357-385
2003-2007 Peterbilt 378-379
4 stud bolt hole mounting bracket
| Model | 357, 377, 378, 379, 386 |
|---|---|
| Year-from | 2003 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 239099, 239297, 239298, 07-06657-A015, 07-06657-A017, 07-06657-A037, 07-06657-A038, 07-06657-A041, 07-06657-A053, 07-06657A038, 07-06657A041, 0706657A015, 0706657A017, 0706657A037, 0706657A038, 0706657A041, 0706657A053, 0706657A057, 1A18283, 2101-3706, 21013706, 2403362, 42002281, 437402, BT-1176, BT1176, HDC010179, HDC010180, PET11, PETENS3 |
| Height | 36.25" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1998-2007 Peterbilt 357-385
2003-2007 Peterbilt 378-379
4 stud bolt hole mounting bracket