2008-2014 Kenworth W900
2008-2015 Peterbilt 384
2008-2015 Peterbilt 386
2008-2014 Kenworth W900
2008-2015 Peterbilt 384
2008-2015 Peterbilt 386
| Model | 386, 587 |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | 239186, 2400979, 437443S, 7700-21, 770021, 7721, BHTH4102, F3160921101320, F3160921102130, F3160921201310, H4102, HDC010173, M3265001, N4028001, n4028004, PET20, S7721, SRM7721 |
| Height | 36.00" |
| Width | 36.75" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Center |
| Outlet | 2.25" Bottom Right |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2014 Kenworth W900
2008-2015 Peterbilt 384
2008-2015 Peterbilt 386