2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
With Framework
2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
With Framework
| Model | T660, W900L |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | 1103410, 239129, 40174, 6500-17, 650017, BT-8174, BT8174, F31-6088, F31-6088-1103410, F316088, F3160881101120, F3160881103410, F3160881105100, HDC010405, HDC010492, HDC010796, N4020001, S8174F |
| Height | 40.50" |
| Width | 31.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
With Framework