2005-2007 Mack CXN Vision
**Customer must reuse their drain plug (petcock)
2005-2007 Mack CXN Vision
**Customer must reuse their drain plug (petcock)
| Model | CX Model, Vision |
|---|---|
| Year-from | 2005 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 2001-4605, 2MF520M, S8040, 1003592, 21129347, 239124, 3MF5547M, 3MF5587M, 3MF5588M, CHN613, HDC010142PA, HDC010164PA, S8040F, X8040F |
| Height | 35.3125" |
| Width | 35.375" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2005-2007 Mack CXN Vision
**Customer must reuse their drain plug (petcock)