2003-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*
2003-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*
| Model | 9100 Series, 9200 Series, 9900 Series, 7600 Series |
|---|---|
| Year-from | 1999 |
| Year-to | 2005 |
| Product-oem | 00637606, 18122, 1IHDAC91, 1S5128, 222232, 2508432C1, 2586329C91, 2587235C1, 2587236C91, 2587236C92, 3589553F91, 3589553F92, 441264, 56258XC, BTC ��������� 1134A, IE5613, NAV16425N, RHT-082 |
| Height | 41.00" |
| Width | 24.625" |
| Depth | 1.62" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | International |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2003-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*