John Deere Radiator
Fits a 2250, 2355, 2450, and 2555 Models
John Deere Radiator
Fits a 2250, 2355, 2450, and 2555 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219771, AL56372, CR9771, KTAG0041, R4972 |
| Height | 20.62" |
| Width | 18.75" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Left |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits a 2250, 2355, 2450, and 2555 Models