Ford/New Holland Radiator
Fits 230A, 231, 233, 234, 333, 334, 335, 340, 340A, 2000, 3000, 4000, & 5000 Series
Ford/New Holland Radiator
Fits 230A, 231, 233, 234, 333, 334, 335, 340, 340A, 2000, 3000, 4000, & 5000 Series
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219561, 437867, C7NN8005H, E0NN8005KA15M, E0NN8005LA15M, E0NN8005MA15M, E0NN8005MB15M, E0NN8005MD15M, FDS422, KTAG0072, R2163 |
| Height | 16.00" |
| Width | 17.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Left |
| Outlet | 1.75" Bottom Right |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 Model
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
Fits 230A, 231, 233, 234, 333, 334, 335, 340, 340A, 2000, 3000, 4000, & 5000 Series