International Harvester Radiator
Fits 786 & 886 Model
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 104594C2, 219731, 437870, R2767 |
| Height | 24.00" |
| Width | 22.12" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- International Harvester
- N/A
- 24.00"
- 22.12"
- 2.00"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 2.75"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.62"
- 2.25"
- 2.00" Top Center
- 2.25" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
CORE DIMENSIONS
- 18.75"
- 2.25"
- 1.75" Top Center
- 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 3.12"
- 2.25" Top Right
- 2.25" Bottom Right 1.75" Top Right 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 3.50"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.75"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
- Allis Chalmers
- N/A
Allis Chalmers Radiator
CORE DIMENSIONS
- 24.25"
- 2.25"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Right




Product Comment
International Harvester Radiator
Fits 786 & 886 Model