Ford/New Holland Radiator
Fits 6810, 7610, 7810 Models
*Oil Cooler on Engine Side*
Ford/New Holland Radiator
Fits 6810, 7610, 7810 Models
*Oil Cooler on Engine Side*
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219534, 437846, D8NN8005KB, E0NN8005GA15M, E0NN8005GB15M, E0NN8005GC15M, E0NN8005HA15M, E0NN8005KA15M, E0NN8005LA15M, E0NN8005MA15M, E0NN8005MB15M, E0NN8005MD15M, E7NN8005BA, E7NN8005BB15M, KTAG0109, R2759 |
| Height | 17.75" |
| Width | 18.00" |
| Depth | 2.75" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 Model
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
Fits 6810, 7610, 7810 Models
*Oil Cooler on Engine Side*