Ford/New Holland Radiator
Fits 231, 233, 250C, 333, 335, 340, 340A, 340B, 420, 445, 445A, 450, 515, 531, 532, 535, 540, 540A, 540B, 545, 545A, 2000, 3000, 4000, & 5000 Models
*Oil Cooler on Grille Side*
Ford/New Holland Radiator
Fits 231, 233, 250C, 333, 335, 340, 340A, 340B, 420, 445, 445A, 450, 515, 531, 532, 535, 540, 540A, 540B, 545, 545A, 2000, 3000, 4000, & 5000 Models
*Oil Cooler on Grille Side*
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219522, 437845, D8NN8005PA, E0NN8005KA15M, E0NN8005LA15M, E0NN8005MA15M, E0NN8005MB15M, E0NN8005MD15M, R2758 |
| Height | 16.00" |
| Width | 17.25" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Left |
| Outlet | 1.75" Bottom Right |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
Fits 231, 233, 250C, 333, 335, 340, 340A, 340B, 420, 445, 445A, 450, 515, 531, 532, 535, 540, 540A, 540B, 545, 545A, 2000, 3000, 4000, & 5000 Models
*Oil Cooler on Grille Side*