International Harvester Radiator
Fits the 656, 706, 756, 766 Gas & LP, 2656, 2706, 2756 Models
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219587, 378713R92, 437854, R2167 |
| Height | 20.50" |
| Width | 19.75" |
| Depth | 3.25" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- International Harvester
- N/A
- 20.50"
- 19.75"
- 3.25"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
- Allis Chalmers
- N/A
Allis Chalmers Radiator
CORE DIMENSIONS
- 24.25"
- 2.25"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
- Allis Chalmers
- N/A
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 24.62"
- 3.50"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
CORE DIMENSIONS
- 21.75"
- 2.75"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
CORE DIMENSIONS
- 18.18"
- 2.75"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Backhoe Radiator
CORE DIMENSIONS
- 19.25"
- 1.87"
- 2.25" Top Left
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
CORE DIMENSIONS
- 21.00"
- 2.75"
- 2.00" Top Left
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
New Holland
- New Holland
- N/A
Ford/New Holland Radiator
CORE DIMENSIONS
- 18.12"
- 2.62"
- 4.00"
- 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right




Product Comment
International Harvester Radiator
Fits the 656, 706, 756, 766 Gas & LP, 2656, 2706, 2756 Models