International Harvester Radiator
Fits the 686, 706, 756 Diesel, 2706, 2756 Models
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219596, 396352R91, 437848, 65427C1, R2169 |
| Height | 20.37" |
| Width | 19.00" |
| Depth | 3.25" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 2.00" Top Right 2.00" Bottom Right |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- International Harvester
- N/A
- 20.37"
- 19.00"
- 3.25"
- 4.00"
- 4.00" 2.00" Top Right 2.00" Bottom Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 420 Model
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left 1.50" Top Center 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.62"
- 1.62"
- 2.25" Top Center
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 2.12"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
CORE DIMENSIONS
- 27.75"
- 3.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
CORE DIMENSIONS
- 21.00"
- 2.75"
- 2.00" Top Left
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
CORE DIMENSIONS
- 18.18"
- 2.75"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.62"
- 2.25"
- 2.00" Top Center
- 2.25" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.25"
- 2.00"
- N/A
- N/A




Product Comment
International Harvester Radiator
Fits the 686, 706, 756 Diesel, 2706, 2756 Models