International Harvester Radiator
Fits the 766, 886, 966, 986, 1066, 1086, 1466, 1486, 1566, 1586, Hydro 100, Hydro 186 Models
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 121723C1, 121725C1, 219502, 437855, 533586R2, 71610C1, 71611C1, A121725C1, A71611C1, R2171 |
| Height | 24.00" |
| Width | 22.12" |
| Depth | 4.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- International Harvester
- N/A
- 24.00"
- 22.12"
- 4.00"
- 2.00" Top Right
- 2.50" Bottom Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
- Allis Chalmers
- N/A
Allis Chalmers Radiator
CORE DIMENSIONS
- 24.25"
- 2.25"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
CORE DIMENSIONS
- 18.18"
- 2.75"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Backhoe Radiator
CORE DIMENSIONS
- 19.25"
- 1.87"
- 2.25" Top Left
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
CORE DIMENSIONS
- 21.87"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.75"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 2.12"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.25"
- 2.00"
- N/A
- N/A




Product Comment
International Harvester Radiator
Fits the 766, 886, 966, 986, 1066, 1086, 1466, 1486, 1566, 1586, Hydro 100, Hydro 186 Models