John Deere Core
G Model
1.12 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
G Model
1.12 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Model | G |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 287288 |
| Height | 21.50" |
| Width | 20.00" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
G Model
1.12 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“