John Deere Core
D & R Model
1.62 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
D & R Model
1.62 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 280468 |
| Height | 19.75" |
| Width | 20.00" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
D & R Model
1.62 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“