John Deere Core
A Model
1.37 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
A Model
1.37 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 287561 |
| Height | 21.00" |
| Width | 17.00" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 Model
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
A Model
1.37 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“