International Core
2.50 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
“
International Core
2.50 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1673950C91, 226645, 3S41715 |
| Height | 29.50" |
| Width | 22.50" |
| Depth | 2.62" |
| Make | International |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Core
2.50 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
“