International Core
1.62 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
*core is available with and without baffle, please specify upon build*
“
International Core
1.62 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
*core is available with and without baffle, please specify upon build*
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 226685 |
| Height | 40.00" |
| Width | 35.75" |
| Depth | 2.62" |
| Make | International |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Core
1.62 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
*core is available with and without baffle, please specify upon build*
“