2004-2010 Freightliner MB55 J Model
2004-2011 Freightliner MT45-MT55 V Model
2008-2015 Bluebird Vision
2004-2010 Freightliner MB55 J Model
2004-2011 Freightliner MT45-MT55 V Model
2008-2015 Bluebird Vision
| Model | Bluebird, CV BUS, M-line, MT45, MT55 |
|---|---|
| Year-from | 2005 |
| Year-to | 2010 |
| Product-oem | 00115575, 1030353, 115575, 1SA00305R, 222248, VAB1030353 |
| Height | 24.06" |
| Width | 25.06" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 3.50" |
| Outlet | 3.5" |
| Make | Freightliner |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2004-2010 Freightliner MB55 J Model
2004-2011 Freightliner MT45-MT55 V Model
2008-2015 Bluebird Vision