2004-2010 Freightliner MB55 J Model
2004-2011 Freightliner MT45-MT55 V Model
2008-2015 Bluebird Vision Bar and Plate Design
2004-2010 Freightliner MB55 J Model
2004-2011 Freightliner MT45-MT55 V Model
2008-2015 Bluebird Vision Bar and Plate Design
| Model | Bluebird, CV BUS, M-line, MT45, MT55 |
|---|---|
| Year-from | 2005 |
| Year-to | 2010 |
| Product-oem | 1030353, 115575, 222248 |
| Height | 24.06" |
| Width | 25.06" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 3.50" |
| Outlet | 3.5" |
| Make | Freightliner |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Surge Tanks
International
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2004-2010 Freightliner MB55 J Model
2004-2011 Freightliner MT45-MT55 V Model
2008-2015 Bluebird Vision Bar and Plate Design