2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP VisionBar and Plate Design
2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP VisionBar and Plate Design
| Model | CX Vision, CHN Model, CT Model, CTP Model, CXN Model |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 1030291, 1030298, 3MD545M, 3MD546M, C-MK18R, CMK18R, X-MK18R, XMK18R |
| Height | 34.25" |
| Width | 26.00" |
| Depth | 2.187" |
| Inlet | 3.54" |
| Outlet | 3.54" |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP VisionBar and Plate Design