2008 Mack CHU & GU Models
2008-2015 Volvo VHD Series
2008 Mack CHU & GU Models
2008-2015 Volvo VHD Series
| Model | CX Vision |
|---|---|
| Year-from | 2004 |
| Year-to | 2005 |
| Product-oem | 20031210140143, 2MF55AM, 3MD545AM, 85955, C-MK19E, CMK19E |
| Height | 32.50" |
| Width | 23.00" |
| Depth | 2.75" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008 Mack CHU & GU Models
2008-2015 Volvo VHD Series