2008-2017 Mack CHU / GU
2008-2017 Volvo VHD
2017-2018 Volvo VAH
2008-2017 Mack CHU / GU
2008-2017 Volvo VHD
2017-2018 Volvo VAH
| Model | Mack CHU, Mack GU, Volvo VAH, Volvo VHD |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2017 |
| Product-oem | 21000184, 21000185, 21095128, 21504550, 21593033, 21593039, 239042, 239048, 2MF559M, 2MF567M, 50930001, 730018, 85111315, 85112701, 85125540, HDC010199, M5852100, S7318, X7318, 20071015201701, 21095126, 21504538, 2400213, 437223S, 7300-18, 7318, M5736100, M5855100 |
| Height | 39.25" |
| Width | 35.375" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Mack, Volvo |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2017 Mack CHU / GU
2008-2017 Volvo VHD
2017-2018 Volvo VAH