Mack Charge Air Cooler
RECORE ONLY
Mack Charge Air Cooler
RECORE ONLY
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1030026, 222148, 3MD59301, 4644102, MAC17309, MADAC-16B, MADAC16B, SRMMAC17C |
| Height | 28.34" |
| Width | 25.19" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Mack Charge Air Cooler
RECORE ONLY