2002-2007 Mack CV Granite
1998-2004 Mack RD Series
2002-2007 Mack CV Granite
1998-2004 Mack RD Series
| Model | CV GRANITE, RD Model, RL Model, RS Model |
|---|---|
| Year-from | 1996 |
| Year-to | 2006 |
| Product-oem | 003458, 0437193S, 1003347, 1003458, 1003488, 1102085, 1102138, 11C-7578ST, 11C7578ST, 2001-3006, 20013006, 2096-1102295, 20961102101, 20961102295, 239304, 2400099, 2400608, 25173861, 25174125, 3MF526M2, 3MF5485M2, 3MF5526AM, 3MF5526AM2, 3MF5526BM, 3MF5526BM2, 3MF5526M, 3MF5526M2, 3MF5531AM, 3MF5531BM, 3MF5531M, 437193, 437193S, 44006, 7300-06, 7300-06ST, 730006, 730006ST, 7306, 732082, 734341, 734342, 734350, BT-7193, BT7193, FLX000414, HDC010009, MAC06, RC2374, S7306, S7306PA, SRK7193 |
| Height | 27.50" |
| Width | 34.6875" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2002-2007 Mack CV Granite
1998-2004 Mack RD Series