International Radiator
2002 – 2007 4200-4400 Series
2004 – 2007 F650/750 Super Duty
18.00 Oil Cooler Fan Side
*If oil cooler is needed on Grill Side, please use part: IN40OCGS*
“
International Radiator
2002 – 2007 4200-4400 Series
2004 – 2007 F650/750 Super Duty
18.00 Oil Cooler Fan Side
*If oil cooler is needed on Grill Side, please use part: IN40OCGS*
“
| Model | 4200 Series, 4300 Series, 4400 Series |
|---|---|
| Year-from | 2002 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 2400069, 2504905C91, 2505509C93, 2586048-C92, 2586048C92, 4C4Z8005YA, FLX000757, SRM6125-AT |
| Height | 20.62" |
| Width | 25.00" |
| Depth | 1.75" |
| Inlet | 3.37" |
| Outlet | 3.37" 2.25" Lower Left 2.25" Lower Right |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
2002 – 2007 4200-4400 Series
2004 – 2007 F650/750 Super Duty
18.00 Oil Cooler Fan Side
*If oil cooler is needed on Grill Side, please use part: IN40OCGS*
“