International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
O.E. Version
Comes with all the brackets
4 ROW CORE
- MUST VERIFY IF CUSTOMER NEEDS DIMPLED TUBES AND A BAFFLE
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
O.E. Version
Comes with all the brackets
4 ROW CORE
| Model | 9400 Series |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1994 |
| Product-oem | 1666413C93, 1674229C92, 1674229C94, 1A16241, 2101-3518, 21013518, 239393, 45600, 8200, FLX000719, HDC010054, HDC010418, NAV20, S8200, SRK7177, X-3864-5, X-3864-8, X38645, X38648 |
| Height | 42.75" |
| Width | 28.00" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Upper Left |
| Outlet | 2.50" Lower Right |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
O.E. Version
Comes with all the brackets
4 ROW CORE